Вентиляція на кухні

Сучасний стан  вентиляції кухонь у закладах харчування в загальному є незадовільним.

Досить часто трапляються  прикрі розбіжності з вимогами гігієни довкілля, коли запахи з кухонь переносяться до прилеглих приміщень та залів їдалень. Або ж, навпаки, забруднене повітря надходить до кухні з прилеглих приміщень – залів, коридорів, туалетів, а іноді – із котелень.

На практиці з причин «економії» вентилятори та нагрівачі  навіть вимикають (доки вони цілком не вкриються летючим брудом). В результаті – плями, пліснява на стінах та стелі кухонь, підвищення температури, жирові відкладення на стінах, забруднені вікна, важке повітря, запахи та дискомфорт як відвідувачів, так і  персоналу.

Причинами такого стану речей  в кухнях найчастіше є:

– хибні концепції розрахунків систем вентиляції для обладнання кухонь

– невідрегульована система вентиляції

– неправильно визначена потужність вентиляції

– шум від обладнання, що спонукає персонал до його вимикання

– занедбаний сервіс всієї системи, зокрема жирових фільтрів, які потребують регулярного очищення

– відсутність пристроїв рекуперації тепла, що суттєво впливають на збільшення енергетичних витрат цілої системи

– відсутність системи автоматичного регулювання

– вивід забрудненого повітря до фасаду

– недосконалий проект та реалізація системи вентиляції, що не забезпечує  можливості очищення та заміни тканини жирових фільтрів.

 

Слід зазначити, що гравітаційна, тобто природна вентиляція, є  допустимою лише для кухонь малих розмірів. У кухнях більших розмірів слід забезпечити витяжку та подачу повітря механічними пристроями з обов’язковою фільтрацією та підігрівом повітря, щоб уникнути переохолодження та перегрівання  персоналу і перетягів. Система має бути автоматично керованою.

Зайве тепло у сучасних кухнях може бути використане для подальшого підігрівання свіжого повітря кухні та прилеглих приміщень.

 

На даний час  поширеними є дві системи вентиляції кухонь:

локальна витяжка за необхідності відведення запахів та температури від  центру варіння (рис 1)

вентиляційні стелі за наявності кількох блоків, зосереджених по всій площі кухні.

 

Витяжна система, зображена на рис 1, забезпечує приплив свіжого повітря та відведення відпрацьованого повітря разом з парами масел та вологи за допомогою двох вентиляторів, змонтованих над стелею.

Витяжки можуть відрізнятися як розмірами, так і функціональними можливостями. На рис. 2 подана витяжка у кухні великої площі з рекуперацією тепла, що забезпечує ефективну вентиляцію приміщення з двома кухонними пристроями. Можливі комбіновані варіанти, коли рекуператор основної витяжки забезпечує теплим повітрям мийку. Витяжки поставляються  таких розмірів, які відповідають розмірам  кухонним пристроїв. Усі типи витяжок виготовляють із нержавіючої сталі. Вони мають забезпечувати захоплення частинок жиру вбудованими касетними фільтрами та освітлення робочої поверхні вбудованими термостійкими лампами.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


+ four = 13

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>